Obchod s dobrým vínom
Obchod s dobrým vínom
 

Cairanne Castel Mireio AOC Côtes du Rhône, villages Cairanne

Cairanne Castel Mireio AOC Côtes du Rhône, villages Cairanne
89

Vína Andrého Berthet-Rayna sa vyznačujú nesmiernou poctivosťou, krásnou štruktúrou a uchvacujúcou eleganciou. Podporené biokvalitou poskytujú nevšedný zážitok. Nie inak je tomu aj u bieleho cuvée Castel Mireio.

Víno je zložené z typických odrôd južnej Rhôny: 30% Clairette, 20% Marsanne, 20% Roussanne, 10% Grenache Blanc, 15% Viognier, 5% Bourboulenc. Tento mimoriadne komplexný mix fermentuje ako v nerezových tankoch (50 %) atk aj v barikových sudoch z francúzskeho dubu (50 %) a následne scelený. Celý proces prípravy vína výrazne podčiarkuje podčiarkuje terroirovú osobitosť oblasti.

Víno má zlatožltú farbu. Aróma je nesmierne jemná, a pri tom intenzívna. Vo vôni jasne dominujú tóny bielych kvetov s miernou dymovou farbou. Chuť je nesmierne bohatá, s krásnou štruktúrou. Jej ľahkosť a elegancia na podnebí je podoprená bohatou, širokou minerálnou paletou s karamelovými tónmi v závere. Dozvuk chutí je nesmierne dlhý.

Víno si veľmi dobre rozumie s bielym mäsom, zajac na smotane sa zdá byť ideálnym spoločníkopm. So syrov odporúčame vyzreté brie, prípadne plnšie smotanové syry.

CENA: 13.20 €kúpiť
Hodnotenie produktu: 0/5
 
NÁKUPNÝ KOŠÍK
prázdny
PRIHLÁSENIE
REGISTRÁCIA
OBCHODNÉ PODMIENKY
Výrobcovia: