Obchod s dobrým vínom
Obchod s dobrým vínom
 

Domaines Bunan Moulin des Costes, AOC Bandol, 2007

Domaines Bunan Moulin des Costes, AOC Bandol, 2007
93

Vína z provensálskeho Bandolu sú nevšedné. Majú silu, hĺbku, osobnosť. A ak sú od tak nevšedných vinárov, ako sú tí z rodiny Bunanovcov, môžte si byť istý, že sa jedná o nevšednú kvalitu.

Vína z Badolu sú cuvée založené predovšetkým na odrode Mourvèdre. Dáva im charakteristickú hlbokú chuť a tiež zaisťuje ich dlhovekosť. Spolu s touto odrodou sa používajú aj ostatné juhofrancúzske odrody ako Grenache, Cinsault a Syrah. Archívny potenciál týchto vín často presahuje aj 30 rokov. A verte, že čas im pridáva na kráse.

Vína rodiny Bunanovcov nebývajú barikované v celom objeme. Používajú tiež starý spôsob školenia vína vo veľkolitrážnych (4 - 8 tisíc litrových) sudoch, z následným scelovaním. Víno je v kontakte s drevom v závislosti od ročníka 9 - 18 mesiacov. Výsledok je úžasný!

Víno má temnú rubínovú farbu s nahnedlými odleskami, svedčiacimi o veku vína. Vôňa je mimoriadne výrazná, plná ovocných tónov zrelých čerešní a vyšní, moruší a černíc. Doslova vás vtiahne. Chuť je koncentrovaná krása. Je krásne uležaná, okrúhla a plná. Na počiatku okamžite nastúpia tóny zrelých čerešní a višní, doprevádzane černicami a čučoriedkami. Na podnebí sa po chvíli rozvinú teplé drevité tóny tanínov, extrémne elegantná kyselinka, čierneho korenia a sladkého drievka. Víno má neskutočnú dĺžku, jeho dochuť je takmer nekonečná.

Unikátné archívne víno pre skutočných milovníkov a znalcov vína. Výnimočná príležitosť pre kúpu! Môžte piť hneď alebo aj po 10 rokoch, ale to nevydržíte.... :-) 

Víno odporúčame ku hovädzím steakom na hľuzovkách, alebo marinovanému jahňaciemu stehnu na bylinkách. Prekvapujúci súzvuk dosiahne aj s grilovaným zubáčom!

 

CENA: 25.00 €kúpiť
Hodnotenie produktu: 0/5
 
NÁKUPNÝ KOŠÍK
prázdny
PRIHLÁSENIE
REGISTRÁCIA
OBCHODNÉ PODMIENKY
Výrobcovia: