Obchod s dobrým vínom
Obchod s dobrým vínom
 

Vino Nobile di Montepulciano Riserva DOCG 2004

Vino Nobile di Montepulciano Riserva DOCG 2004
90

Mohutné Sangiovese vo výnimočnej forme! To najlepšie víno zušľachtené vekom!

Toskánsko je výnimočný kraj, kde sa výnimočne darí odrode Sangiovese. Jedno z miest, kde toto víno získava nesmiernu hĺbku je mestečko Montepulciano, ktoré (spolu s Montalcinom) produkuje vskutku dlhoveké vína výnimočných kvalít.

Víno Nobile, vznešené víno, sa pestuje na najlepších tratiach rodiny Gattavecchi. Pre jeho výrobu sa používajú len najlepšie strapce hrozna. Samozrejmosťou je prísna redukcia úrody, tak že hektárový výnos pre toto víno nie je vyšší ako 4 000 kg.

Toskánsko je slnečný kraj a na víne je to cítiť. Sila slnka sa premieta do strapcov, a následne aj do samotného nápoja. Toto víno bolo mimoriadne zaujímavé už po 5 rokoch, ale ďalšie roky mu ešte pridali na osobitosti. Dnes ponúka svoju vrcholnú formu, ktorá vás uchváti, opantá a nepustí.

Už farba vína mnohé naznačuje. Temný granát sa blysne svojimi hrdzavohnedými odleskami, ktoré jasne napovedajú o veku vína. A tento prísľub bude potvrdený. Vôňa je na počiatku nevýrazná, zatvorená, ale po dvoch hodinách (minimálna a povinná dekantácia) vás ohromí svojou čistotou a komplexnosťou. Je v nej zastúpená celá plejáda vôni, počnúc zrelými slivkami, čiernym kôstkovým ovocím, pokračujúc animálnymi tónmi kože až po jasné korenisté tóny v závere. Tento mohutný akord vône je doplnený neuveriteľne plnou, pevnou, okrúhlou chuťou. Je mimoriadne dobre vybalansovaná, mäkká a teplá. Na počiatku rozoznáte chute čierneho zrelého kôstkového ovocia, ľahký dotyk čokolády, aby ste postupne prešli do plnších korenistých tónov na podnebí. Tento koncert potvrdí neuveriteľne rozležaná kyselinka doprevádzaná drevitými tanínmi z barikových sudov z panónskeho dubu. Na podnebí vám víno bude doznievať ešte dlhé minúty.

Víno učite nepohŕdne partnerstvom s hovädzím steakom alebo vyzretým syrom. Najviac však vynikne samo o sebe pri večernom rozímaní pri krbe alebo sviečkach s priateľmi. Ale verte, deliť sa oň budete len ťažko!

 

CENA: 35.00 €kúpiť
Hodnotenie produktu: 0/5
 
NÁKUPNÝ KOŠÍK
prázdny
PRIHLÁSENIE
REGISTRÁCIA
OBCHODNÉ PODMIENKY
Výrobcovia: