Obchod s dobrým vínom
Obchod s dobrým vínom
 

Champagne J. Charpentier Rosé Brut

Champagne J. Charpentier Rosé Brut
87

Ružové šampanské pripravované väčšinovou metódou prípravy ružových šampanských: zlievaním bielych a červených základných vín.

Táto kupáž pozostáva z červeného cuvée tvoreného z 80 %  odrodou Pinot meunier a z 20 % odrodou Pinot noir, dopĺňaných bielou medziročníkovou kupážou prevážne zo Chardonnay v objeme 8 -11 %.

Hrozno modrých odrôd pochádza z viničných tratí v cru Reuil, Châtillon sur Marne, Villers sous Châtillon, Le Breuil a Neuville sur Seine. Vek vinohradov je vyšší ako 50 rokov.

Farba vína je lososovo rúžová s medenými odleskami. Penenie je primerane vysoké a perlenie veľmi decentné a jemné. Vôňa vína prekvapí svojou čistotou. Harmonicky sa v nej rozvíjajú vône červeného ovocia, rýbezlí, dulí a v závere aj plejáda kvetinových tónov. Chuť vína vás očarí svojou decentnou okrúhlosťou. Je plná ovocných tónov s prevahou čerešní a čiernych ríbezlí. Na podnebí zanechá veľmi dlhú elegantnú stopu.

Šampanské na večer s milovanou bytosťou (...a ak je to napríklad psík, tak sa nemuíte deliť! :-) )

Víno odporúčame ku dezertom, ovocným šalátom ale veľmi dobre si rozumie aj s mladým jahňacím mäskomgrilovaným na bylinkách.

CENA: 24.40 €kúpiť
Hodnotenie produktu: 0/5
 
NÁKUPNÝ KOŠÍK
prázdny
PRIHLÁSENIE
REGISTRÁCIA
OBCHODNÉ PODMIENKY
Výrobcovia: