Obchod s dobrým vínom
Obchod s dobrým vínom
 

Chateau Paillet Quancard 2009

Chateau Paillet Quancard 2009

Toto víno pochádza z Bordeaux z oblasti Cadillac, Côtes de Bordeaux, teda z cípu medzi riekami Garonne a Dardonne. Je pomenované podľa zámočku Paillet, zo 16. storočia, ktorému zasa dala meno blízka dedinka. Veľmi staré vinohrady v  okolí pre Chateau Paillet kúpil v 18. storočí jeho vtedajší majiteľ, kanovník kostola v Bordeaux, Squire d'Alphonse. Víno zo Chateau Paillet je krásnym príkladom dokonalej symbiózy medzi zrodením vína a vinohradom, nakoľko sa víno spracováva priamo na mieste, bez šoku z prepravy, bez oxidácie hrozna, alebo muštu.

Toto cuvée je zložené z 80 % z odrody Merlot, z 15 % z odrody Cabernet Sauvignon a z 5 % z odrody Cabernet Franc. Víno z Chateau Paillet si počas svojho dlhého života drží svoju jemnosť, eleganciu a rafinovanosť. Má jemnú, rubínovo červenú farbu. Vo veľmi komplexnom bukete nájdete jasné odkazy na kandované ovocie, kožu v jemnej kombinácii s drevitými tónmi. Chuť vína je jemná a elegantná, výrazne vystúpi na podnebí podporená hodvábnymi trieslovinami. Záver je vyvážený s prevládajúcimi tónmi tmavého ovocia a preženej kávy.

Víno je gastronomicky mimoriadne pružné, hodí sa k bielym aj červeným mäsám, hydine. Dobre si rozumie s čerstvými syrmi.

CENA: 9.90 €kúpiť
Hodnotenie produktu: 0/5
 
NÁKUPNÝ KOŠÍK
prázdny
PRIHLÁSENIE
REGISTRÁCIA
OBCHODNÉ PODMIENKY
Výrobcovia: