Obchod s dobrým vínom
Obchod s dobrým vínom
 

Cuvée Clémence 2015

Cuvée Clémence 2015

Cuvée Clémence je dôkazom toho, že v Mekke vína, vo francúzskom Bordeaux, vedia spraviť nielen veľké červené vína, ale aj nesmierne pôvabné, ľahké a elegantné biele.

Rodiskom tohto cuvée je časť vinárskej oblasti Bordeaux, ktorá nesie názov Entre-Deux-Mers. Oblasti, ktorá na ľahkých, prevážne štrkových pôdach, dáva zaujímavé, predovšetkým biele vína.

Cuvée je zložené z troch základných bielych odrôd, ktoré sú stáročia pestované v oblasti. Obsahuje 70 % Sauvingon blanc, 20 % Sémillon a 10 % Muškátu. Víno je krásne scelené. Školenie vína trvalo 6 mesiacov a prebiehalo v barikových sudoch z výhradne francúzskeho dubu. Práca s drevom je mimoriadne dobre zvládnutá.

Víno má svetložltú farbu. V subtílnej a delikátnej vôni objavíme komplexné tóny grapefruitu, bielej broskyne, čiernych ríbezlí a bieleho toastového chleba. Chuť je plná, harmonická, okrúhla s kvetinovými tónmi a veľmi jemným, decentne pikantným dotykom oblých tanínov.

Odporúčame ako aperitív. Veľmi dobre si rozumie s dravými sladkovodnými, ale aj s morskými, rybami, plodmi mora a ľahkými letnými šalátmi. Vhodné sú čerstvé kozie syry.

CENA: 9.80 €kúpiť
Hodnotenie produktu: 0/5
 
NÁKUPNÝ KOŠÍK
prázdny
PRIHLÁSENIE
REGISTRÁCIA
OBCHODNÉ PODMIENKY
Výrobcovia: