Obchod s dobrým vínom
Obchod s dobrým vínom
 

Chateau la Rouviére 2002 AOC Bandol

Chateau la Rouviére 2002 AOC Bandol

Provensálsko rodí krásne vína. Ale diamantom v provensálskej korune sú vína z oblasti Bandol. A vinárske synonymum pre Bandol je odroda Mourvédre (tiež známa ako Mataro (AUS) alebo Monastrell (E)), ktorej sa v tomto kraji, na dohľad od stredozemného mora, mimoriadne darí. Je to vskutku mimoriadne víno, ktorému prepadnete po prvom dúšku.

Vinohrady sa nachádzajú v lokalite Chateau la Rouviére. Tu sa na vápencových pôdach rodia mohutné, robustné vína. Červené cuvée zo Chateau la Rouviére pozostáva predovšetkým z modrej odrody Mourvédre s malým prídavkom odrôd Cincault, Syrah, Grenache a Cabernet Sauvignon.

Víno má hlbokú rubínovo temnú farbu s fialovými odleskami, Aróma vína predznačuje jeho chuť. Zábavná hra vôni zrelého červeného ovocia, čierneho korenia, tabaku a jemných náznakov hľuzovky sa v chuti obohatí o tóny škorice, sladkého drievka v kombinácii s robustnými, no už elegantne vláčnymi tanínmi. Víno je predlhé.

Pred podávaním odporúčame dekantovať minimálne jednu hodinu pri teplote 18 °C.

Famózny spoločník diviny, marinovaného mäsa, no najmä jahňaciny. Veľmi dobre si rozumie s ťažšími omáčkami a vyzretými syrmi.

CENA: 38.00 €kúpiť
Hodnotenie produktu: 0/5
 
NÁKUPNÝ KOŠÍK
prázdny
PRIHLÁSENIE
REGISTRÁCIA
OBCHODNÉ PODMIENKY
Výrobcovia: